Jak łatwo przesłać pliki między komputerami?

Przesłanie pliku między komputerami wewnątrz domowej sieci – wydaje się proste, prawda?

Niestety nie jest to takie proste i wygodne, a raczej nie było. Z pomocą przychodzi program Filedrop (do pobrania tu: https://commondatastorage.googleapis.com/filedropme/Filedrop.exe).

Jest kilka sposobów na przesyłanie plików, ale nie są one zbyt wygodne.

Można użyć nośnika pamięci takiego jak pendrive, ale nie zawsze jest pod ręką, a na dodatek trzeba go specjalnie podłączyć, przenieść i uważać żeby nie dać go komuś z plikami, których nikt nie powinien widzieć 🙂

Można też skorzystać z udostępniania plików, które oferuje system Windows, ale jest ono bardzo kapryśne i nie zawsze działa. Jest też grupa domowa od Windowsa 7 wzwyż. Niestety to wymaga udostępniania folderów, a nie pozwala na wykonanie szybkiego wysłania konkretnych plików.

Opcje takie jak e-mail i serwisy typu wyslijto.pl pomijam, bo wymagają połączenia z Internetem i nie nadają się do szybkiego przesyłania plików oraz mogą mieć ograniczenia.

Długo szukałem programu, który umożliwi wysyłanie plików podobne do przesyłania plików przez bluetooth między telefonami. W końcu znalazłem Filedrop. Program po uruchomieniu przeszukuje sieć lokalną i pokazuje wszystkie urządzenia z uruchomionym Filedropem. Jest też wersja na Androida, więc można wygodnie wymieniać pliki z telefonami podłączonymi do tego samego wifi. Szybkość przesyłania może nie jest najwyższa, ale jest to bardzo wygodne. Istnieje możliwość wysłania wielu plików jednocześnie lub nawet całych folderów. Cała obsługa programu sprowadza się do ustawienia folderu, w którym mają się zapisywać otrzymane pliki, przeciągnięcia plików lub folderów do programu i akceptacji jeśli ktoś wysyła coś do nas.

Poniżej załączam krótki film pokazujący jak wysyłać pliki.

Mam nadzieję, że ten poradnik ułatwi niektórym życie 🙂

Dodaj komentarz