Tani laptop Medion – dlaczego tego nie kupować?

Właśnie dostałem od klienta laptopa ze zbitą matrycą. Klient nie wie co to w ogóle za marka laptopa. Po pierwszym obejrzeniu ja też nie byłem w stanie tego określić. Postanowiłem rozebrać tego laptopa żeby obejrzeć co ma w środku, a później zainstalowałem system korzystając tylko z zewnętrznego monitora. Zobaczcie moje ustalenia.

Czytaj dalejTani laptop Medion – dlaczego tego nie kupować?

Kryzys na rynku procesorów – cena nowego Intel i7 8700k przyprawia o zawroty głowy

Czasem przeglądam ceny niektórych podzespołów komputerowych w hurtowniach i popularnych sklepach. Moim ulubionym produktem do porównywania jest procesor Intel i7 8700K. Dzisiaj sprawdziłem cenę i doznałem szoku. Wiedziałem o jego słabej dostępności na rynku, ale to, co stało się z jego ceną przyprawia o zawroty głowy.

Czytaj dalejKryzys na rynku procesorów – cena nowego Intel i7 8700k przyprawia o zawroty głowy

Śledzenie floty pojazdów – wdrożenie oprogramowania Traccar (traccar.org)

Zostałem ostatnio zapytany o wdrożenie oprogramowania ze strony traccar.org do śledzenia floty samochodowej. Postanowiłem zgłębić temat i zainstalowałem to oprogramowaniem na maszynie wirtualnej z Linuxem Ubuntu na swoim komputerze, a następnie na serwerze VPS u klienta.

Czytaj dalejŚledzenie floty pojazdów – wdrożenie oprogramowania Traccar (traccar.org)

Jakie znaczenie ma router w domowej sieci? Przykład na światłowodzie od Inei

To będzie szybki wpis o tym, jakie znaczenie ma wybór routera do domowej sieci. Jako przykład weźmy łączę światłowodowe Inei. W chwili rozpoczęcia pomiaru jego przepustowość nie była zweryfikowana. Pomiary na urządzeniach podłączonych przez wifi wykazywały niestabilne łącze na poziomie kilku megabitów na sekundę.

Czytaj dalejJakie znaczenie ma router w domowej sieci? Przykład na światłowodzie od Inei