Tani laptop Medion – dlaczego tego nie kupować?

Właśnie dostałem od klienta laptopa ze zbitą matrycą. Klient nie wie co to w ogóle za marka laptopa. Po pierwszym obejrzeniu ja też nie byłem w stanie tego określić. Postanowiłem rozebrać tego laptopa żeby obejrzeć co ma w środku, a później zainstalowałem system korzystając tylko z zewnętrznego monitora. Zobaczcie moje ustalenia.

Czytaj dalejTani laptop Medion – dlaczego tego nie kupować?

Kryzys na rynku procesorów – cena nowego Intel i7 8700k przyprawia o zawroty głowy

Czasem przeglądam ceny niektórych podzespołów komputerowych w hurtowniach i popularnych sklepach. Moim ulubionym produktem do porównywania jest procesor Intel i7 8700K. Dzisiaj sprawdziłem cenę i doznałem szoku. Wiedziałem o jego słabej dostępności na rynku, ale to, co stało się z jego ceną przyprawia o zawroty głowy.

Czytaj dalejKryzys na rynku procesorów – cena nowego Intel i7 8700k przyprawia o zawroty głowy

Śledzenie floty pojazdów – wdrożenie oprogramowania Traccar (traccar.org)

Zostałem ostatnio zapytany o wdrożenie oprogramowania ze strony traccar.org do śledzenia floty samochodowej. Postanowiłem zgłębić temat i zainstalowałem to oprogramowaniem na maszynie wirtualnej z Linuxem Ubuntu na swoim komputerze, a następnie na serwerze VPS u klienta.

Czytaj dalejŚledzenie floty pojazdów – wdrożenie oprogramowania Traccar (traccar.org)

Jakie znaczenie ma router w domowej sieci? Przykład na światłowodzie od Inei

To będzie szybki wpis o tym, jakie znaczenie ma wybór routera do domowej sieci. Jako przykład weźmy łączę światłowodowe Inei. W chwili rozpoczęcia pomiaru jego przepustowość nie była zweryfikowana. Pomiary na urządzeniach podłączonych przez wifi wykazywały niestabilne łącze na poziomie kilku megabitów na sekundę.

Czytaj dalejJakie znaczenie ma router w domowej sieci? Przykład na światłowodzie od Inei

Czym kierować się przy kupnie nowego laptopa do normalnych zadań?

Wiele osób w przeszłości prosiło mnie o radę przy zakupie laptopa. Postanowiłem w tym miejscu zebrać doświadczenia i porady. Skupię się na poleceniu sprzętu, który spełni minimalne wymagania sprawnego przeglądania stron w Internecie. Nie będzie to sprzęt dla graczy ani dla osób, które od komputera oczekują ogromnej mocy obliczeniowej. Taki zwykły, domowy laptop na lata.

Czytaj dalejCzym kierować się przy kupnie nowego laptopa do normalnych zadań?