Laptopy niewarte zakupu. Chcesz coś kupić? Pisz do mnie, polecę dobry

Pozwoliłem sobie zrobić zrzut ekranu z jednej grupy z ofertami laptopów. To w celach edukacyjnych. Taki sprzęt jak tutaj nie jest wart kupna niezależnie od ceny. Niestety, pisząc dokładnie w komentarzu powody takiego stanu rzeczy, zawsze trafi się na obrońcę takich sprzętów, który zarzuci mi, że się nie znam.
Kilka powodów, dla których należy uważać przy zakupie:
– procesor AMD E2 – żeby nie wiem ile RAMu z tym było i jak szybki dysk, to procesory AMD serii E1 czy E2 są tak wolne, że używanie takiego sprzętu odbiera chęć życia.
– 64 GB dysku – tutaj jest dysk eMMC, to tak jakby karta pamięci wlutowana na stałe w płytę główną. Niewymienna w warunkach domowych, wcale nie jest to szybka pamięć.
– 4 GB RAM – bardzo możliwe, że niewymienne. Jeśli tak, to słabo, bo 4 GB to miał każdy dziesięć lat temu.
– Windows 10 S – okrojona wersja systemu pozwalająca otwierać tylko programy ze sklepu Microsoft, te w interfejsie Modern. Można przejść na zwykły system, ale obecność takiej wersji świadczy o bardzo słabym sprzętowo laptopie.

Pamiętajcie, nie dajcie się skusić na okazje, bo często ludzie pozbywają się sprzętów, które nie nadają się do użytku od samego zakupu w sklepie.

Oczywiście to samo tyczy się kupna nowego sprzętu.

Mogę pomóc z wyborem laptopa i polecić sprzęt, który warto kupić. Zapraszam

Dodaj komentarz